KADETKI DRUGIE W ĆWIERĆFINAŁACH

28-03-2023

Turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski kadetek 2023 już za nami.

Pierwszy mecz nasze dziewczyny rozegrały w piątek 24 marca z gospodarzem turnieju – Wisłą Kraków. Dwie pierwsze kwarty to nasza dominacja na pakiecie i prowadzenie 29-14. W trzeciej kwarcie gospodarze zaczęli odrabiać straty wygrywając ją 14-5. Ostatnia kwarta to wyrównana gra po obu stronach. Ostatecznie mecz zakończył się naszym  zwycięstwem 45-37.

W sobotę 25 marca naszym drugi przeciwnikiem był nasz dobry znajomy – Katarzynki z Torunia. Pierwsza połowa spotkania to wyrównana gra obu drużyn. W trzeciej kwarcie torunianki odskoczyły nam wygrywając ją 15-8. W ostatniej kwarcie nasze dziewczyny zaczęły odrabiać straty jednak ostatecznie musieliśmy uznać wyższość Katarzynek, które wygrały to spotkanie 63-59.

Bardzo ciekawa sytuacja była przed trzecim dniem turnieju ponieważ aż trzy drużyny zachowały szansę na awans do półfinałów. Nasze kadetki ostatni mecz z drużyną Basket Go z Przemyśla wygrały wysoko 64-37, natomiast Katarzynki Toruń spotkały się z gospodarzem – Wisłą Kraków. Katarzynki, które przed tym meczem odniosły dwa zwycięstwa musiały uznać wyższość gospodarzy przegrywając ten mecz 44-66.

Ostateczni do półfinałów awansowały dwie drużyny – Wisła Kraków i Victoria Plewiska. Gratulujemy awansu i ostrzymy już zęby na turniej półfinałowy.

24-03-2023

37

-

45

Wisła CanPack Kraków – UKS Victoria Plewiska: 37:45 (6:14, 8:15, 14:5, 9:11).

Punkty dla UKS Moskawa Środa Wlkp.: Stefanowicz Gabriela 15, Kiersk Maria 8, Klimek Anastazja 6, Czerwińska Amelia 4, Kempińska Paulia 4, Klimek Jessica 4, Nowak Milena 4, Dudova Oleksandra 0, Stefanowicz Monika 0.

25-03-2023

59

-

63

UKS Victoria Plewiska – MMKS Katarzynki Energa Toruń: 59:63 (10:12, 20:23, 8:15, 21:13).

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Kempińska Paulina 15, Stefanowicz Gabriela 13, Klimek Anastazja 9, Klimek Jessica 7, Nowak Milena 6, Stefanowicz Monika 4, Czerwińska Amelia 2, Strycharczyk Aleksandra 2,  Kiersk Maria 1, Dudova Oleksandra 0.

26-03-2023

37

-

64

Basket Go Polna S.A. Przemyśl – UKS Victoria Plewiska: 37:64 (7:25, 12:12, 3:20, 15:7).

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Nowak Milena 18, Stefanowicz Gabriela 14, Kempińska Paulina 9, Klimek Jessica 9, Kiersk Maria 5, Klimek Anastazja 4, Olejniczak Katarzyna 3, Czerwińska Amelia 2, Dudova Oleksandra 0, Kędzierska Maria 0, Strycharczyk Aleksandra 0.