KADETKI ZWYCIĘSTWEM ZAKOŃCZYŁY SEZON 23-05-2021

Ostatnim ligowym spotkaniem w rozgrywkach kadetek „B” był rewanżowy mecz z UKS Piątka Ostrów, którą cztery dni wcześniej pokonaliśmy w Ostrowie.

Tym razem przeciwniczki przyjechały ze swoją liderką Olgą Kisielewską w składzie i mocno skoncentrowane przystępowały do meczu żądne rewanżu. Nasze dziewczęta mocno chciały udowodnić, że wygrana w Ostrowie nie była przypadkowa i wyszły na parkiet wyjątkowo zmobilizowane. Efekty były nadspodziewanie dobre, bowiem od początku narzuciły swój styp gry, a co najważniejsze nie zawodziła skuteczność. Szybko objęły prowadzenie 8:0 co uskrzydliło zespół, który z każdą minutą wchodził na wyższe obroty. Szczelna obrona pozbawiła rywalki możliwość zdobywania punktów z penetracji i zmusiła do rzucania z półdystansu, a że skuteczność zawodziła to nasze dziewczęta zbierały piłki i wyprowadzały skuteczne szybkie ataki. Przewaga rosła z każdą minutą i po 30 minutach wynosiła 40 punktów.

W ostatniej kwarcie na boisku występowały zmienniczki co pozwoliło rywalkom odrobić straty do 23 punktów. Na zakończenie sezonu dziewczęta sprawiły sobie radość, bo z tym rywalem zawsze schodziły z parkietu pokonane a tu wygrana wysoko w pełni zasłużenie i w dobrym stylu. 

Teraz czas na roztrenowanie, a z początkiem wakacji startujemy z przygotowaniami do nowego sezonu.

84

-

61

 

 

UKS Victoria Plewiska – UKS Piątka Ostrów: 84:61 (20:13 19:6, 32:14, 13:28).

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Stefanowicz Gabriela 37, Majtczak Olga 8, Rudomina Łucja 8, Dudova Oleksandra 7, Forysiak Melania 6, Kiersk Maria 6, Majcher Klaudia 4, Kempińska Paulina 3, Strycharczyk Aleksandra 3, Czerwińska Amelia 2, Krzywda Liwia 0, Popielas Zuzanna 0.