KOSMICZNE WICEMISTRZOSTWO POLSKI U-13

21-06-2022

  Fantastycznie kończą sezon koszykarki występujące w kategorii do lat 13 pod egidą MOSKAWY Środa Wielkopolska. W Ostrowi Mazowieckiej rozegrano turniej finałowy Mistrzostw Polski, w którym nasze dziewczęta wywalczyły tytuł WICEMISTRZYŃ POLSKI. 

    W składzie zespołu występowało 10 zawodniczek z Plewisk oraz 3 zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej. Droga do medalu wiodła przez rozgrywki wojewódzkie /2 miejsce/, makroregion wielkopolsko – zachodniopomorski /1 miejsce/ ćwierćfinał /1 miejsce/ i półfinał /1 miejsce/. 

    W turnieju finałowym po zwycięstwach nad MKS MOS Konin 66:34, KATARZYNKAMI Toruń 62:52 oraz porażce ze ŚLĘZĄ Wrocław 52:56 zespół awansował do półfinału w którym po dogrywce pokonał MUKS Poznań 59:50. W meczu o złoto przyszła porażka ze ŚLĘZĄ Wrocław 45:65. 

    Trener Ryszard Cudak mówi o osiągniętym wyniku:
„To wręcz kosmiczny sukces naszych młodych dziewcząt. Na tym etapie szkolenia nie stawialiśmy sobie żadnych zadań wynikowych. Priorytetowo traktujemy wszechstronne wyszkolenie dziewczynek i bardzo nas cieszy, że tą drogą doszły do tak znakomitego wyniku. W grupie 13 latek jest sporo zdolnych dziewczynek i będziemy nad ich rozwojem dalej pracować”.
     Występy w finałach Mistrzostw Polski na długo zapamiętają nie tylko zawodniczki, ale przede wszystkim rodzice i sympatycy, którym dziewczęta dostarczyły wspaniałych wrażeń i niebotycznych emocji. Półfinałowy mecz z MUKS-em Poznań będzie zapamiętany na długo jako wydarzenie mogące przyprawić o palpitację serca.
     Nasz zespół wystąpił w następującym składzie:
Amelia CZERWIŃSKA, Magdalena GRZELAK, Aleksandra JURDZIŃSKA, Paulina KEMPIŃSKA, Maria KĘDZIERSKA, Anastazja KLIMEK, Jessica KLIMEK, Milena NOWAK, Katarzyna OLEJNICZAK, Zuzanna POPIELAS, Natasza STANKO, Gabriela STEFANOWICZ i Monika STEFANOWICZ.