MECZ MŁODZICZEK ZE SWARZĘDZEM 06-12-2020

Na zakończenie rozgrywek grupowych młodziczek nasze dziewczęta we własnej hali spotkały się z UKS LIDER Swarzędz, którego pokonały w pierwszej rundzie na jego terenie 1 punktem.

Tym razem to jednak swarzędzanki okazały się lepsze wygrywając 19 punktami. Tylko w pierwszej kwarcie mecz był wyrównany a na początku nasze dziewczęta prowadziły 5:0. Kluczowe dla przebiegu meczu były ostatnie 3 minuty 2 kwarty kiedy to zespół LIDERA zdobył 12 punktów z rzędu obejmując do przerwy prowadzenie 33:32. W drugiej połowie grając nerwowo i nieporadnie w obronie nasze dziewczęta nie były w stanie odwrócić losów spotkania.

Tym samym zajęły trzecie miejsce w grupie A2 co zapewniło im udział w rozgrywkach grupy finałowej. Tam z zaliczeniem meczy z zespołami z „naszej” grupy (LIDER Swarzędz i PIĄTKA Ostrów) zagrają mecz i rewanż z pierwszymi trzema zespołami grupy A1. Na dziś będą to MUKS Poznań, TĘCZA Leszno i RAWIA Rawicz lub ENEA AZS Poznań. Kolejne mecze już w nowym roku.

UKS Moskawa Środa Wlkp. – UKS Lider Swarzędz 48:67 (15:15, 8:18, 13:18, 12:16)

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Stefanowicz Gabriela 20, Kempińska Paulina 8, Mierzejewska Marika 8, Czerwińska Amelia 6, Strycharczyk Aleksandra 4, Kiersk Maria 2, Dudova Oleksandra 0, Klimek Anastazja 0, Klimek Jessica 0, Kosmowska Anna 0, Popielas Zuzanna 0, Stefanowicz Monika 0.

Czerwińska Amelia 14, Mierzejewska Marika 10, Kempińska Paulina 7, Kosmowska Anna 4, Dudova Oleksandra 2, Stefanowicz Monika 2, Kiersk Maria 1, Klimek Jessica 0, Liszyńska Wiktoria 0, Strycharczyk Aleksandra 0.