MUKS POKONANY

19-02-2022

W rozgrywkach U-13 doszło do meczu „na szczycie”. Do hali ZSR w Środzie zawitał niepokonany dotąd MUKS Poznań. Nasze zawodniczki, które również posiadały status niepokonanych miały jednak w pamięci zakodowany fakt, że jeszcze nigdy z MUKS-em nie wygrały.

To bardzo mocno usztywniło i paraliżowało nasze poczynania w pierwszej połowie. Słaba skuteczność i duża liczba strat spowodowały, że do przerwy rywalki prowadziły 31:28. Odprawa w szatni podczas przerwy przyniosła skutek. Dziewczęta wyszły na parkiet jakby zeszło z nich paraliżujące ciśnienie. W poczynania w ataku wrócił spokój i rozsądek, a w obronie wzmocniły nacisk i już po 3 minutach wyszły na prowadzenie. Kiedy na koniec 3 kwarty prowadzenie wzrosło do 8 punktów trener gospodyń postawił zadanie – „w czwartej kwarcie jeszcze osiem”. Dziewczęta natychmiast pokazały jak należy realizować założenia i po 4 minutach w czwartej kwarcie było 15 różnicy, a że miało być 16 to tak się skończyło. Ostatecznie nasze dziewczęta wygrały 59:43. Sukces ogromny i poważny krok do zajęcia pierwszego miejsca w Wielkopolsce.

19-02-2022 13:00