SKUTECZNY FINISZ MŁODZICZEK U-13

19-04-2022

Nasze młodziczki po zwycięstwach w Szczecinie i Koszalinie przy jednoczesnej porażce MUKS-u Poznań z KUSYM Szczecin objęły prowadzenie w tabeli i aby tę pozycję utrzymać musiały ponownie pokonać przeciwniczki tym razem we własnej hali. Utrzymanie pierwszej pozycji było ważne, bo dawało nam prawo organizacji turnieju ćwierćfinałowego w Środzie Wielkopolskiej.

Sprawa wcale nie była łatwa, a w tygodniu przedmeczowym jeszcze się skomplikowała, kiedy na szkolnych zawodach Gabi Stefanowicz doznała skręcenia stawu skokowego, a w sobotę choroba wyeliminowała z gry Zuzię Popielas. Okazało się, że zespół mocno się zmobilizował i w meczu ze Szczecinem zostawił na parkiecie serce, pot i duże umiejętności. O zwycięstwo walka toczyła się do ostatniej minuty i nawet 12 punktowe prowadzenie przeciwniczek na początku trzeciej kwarty nie osłabiło morale zespołu. Ciężar gry na siebie wzięły siostry Klimek i Monika Stefanowicz. Jessi, Nastka i Pszczoła skutecznie penetrowały obronę przeciwnika skutecznie przy tym paraliżując poczynania przeciwnika. Pozwoliło to na końcowe 4 punktowe zwycięstwo na co zapracował cały zespół.

W niedzielę pokonanie KSKK Koszalin przyszło znacznie łatwiej i ostatecznie zagwarantowało nam pierwsze miejsce w tabeli.

09-04-2022

60

-

56

UKS Moskawa Środa Wlkp. – MKS Kusy Szczecin: 60:56 (16:14, 11:19, 13:13, 20:10).

Punkty dla UKS Moskawa Środa Wlkp.: Stefanowicz Monika 22, Klimek Jessica 20, Czerwińska Amelia 5, Olejniczak Katarzyna 5, Jurdzińska Aleksandra 2, Kędzierska Maria 2, Klimek Anastazja 2, Nowak Milena 2, Grzelak Magdalena 0, Kempińska Paulina 0, Stańko Natasza 0, Stefanowicz Gabriela 0.