KOSZYKARSKI WEEKEND 23/24-01-2021

Ostatni weekend (23-24 styczeń 2021) obie nasze drużyny spędziły pod ligowymi koszami.

W sobotę drużyna młodziczek podejmowała u siebie drużynę Pompax Tęcza Leszno, natomiast w niedzielę kadetki gościły na parkiecie MUKS-u Poznań.

60

-

80

W sobotę młodziczki starsze rozpoczęły rozgrywki w grupie finałowej walczącej o miejsca 1-6. Pierwszym przeciwnikiem, którego podejmowaliśmy w Środzie Wielkopolskiej była drużyna Pompax Tęcza Leszno.

Nasze dziewczęta grały z ogromnym zaangażowaniem, ale brakowało skuteczności i trochę zdrowia, które powoli odzyskujemy po długiej epidemicznej przerwie. Ostatecznie ulegliśmy drużynie z Leszna 60:80.

UKS MOSKAWA Środa Wielkopolska – POMPAX TĘCZA Leszno 60:80 (16:22, 6:13, 16:20, 22:25)

Punkty dla UKS Moskawa Środa Wielkopolska: Stefanowicz Gabryiela 20, Strycharczyk Aleksandra 9, Dudova Oleksandra 6, Kempińska Paulina 6, Liszyńska Wiktoria 6, Kosmowska Anna 5, Czerwińska Amelia 4, Stefanowicz Monika 4, Kiersk Maria 0, Popielas Zuzanna 0, Sip Oliwia 0.

27

-

52

W niedzielę w rozgrywkach kadetek „B” podejmowaliśmy drużynę MUKS-u Poznań i z pewnością nie byliśmy faworytem. Zdecydowanie widać było od początku meczu w poczynaniach dziewcząt respekt przed przeciwnikiem, co owocowało dużą ilością strat i nieskutecznością. Pierwszą kwartę przegraliśmy 4:17.

Druga kwarta to diametralnie inna postawa naszych dziewcząt, które w tym fragmencie gry pokazały, że dużo potrafią. Wreszcie były skuteczne, wygrywały walkę na tablicach, agresywnie broniły i wygrały kwartę 17:10. Niestety w drugiej połowie wróciły do stanu z pierwszej kwarty i w efekcie uległy 27:52

UKS VICTORIA Plewiska – MUKS Poznań 27:52 (4:17, 17:10, 4:14, 2:10)

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Stefanowicz Gabriela 11, Majcher Klaudia 4, Majtczak Olga 4, Rudomina Łucja 4, Kiersk Maria 2, Stefanowicz Monika 2, Czerwińska Amelia 0, Dudova Aleksandra 0, Forysiak Melania 0, Kempińska Agata 0.