PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI U15

02-05-2023

Zaledwie tydzień po półfinałach w kategorii U13 nasze kadetki przystąpiły w Pabianicach do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w kategorii U15.

W pierwszy dzień turnieju (21 kwietnia) Victorianki zmierzyły się z drużyną MUKS Bydgoszcz. Pierwsze dwie kwarty to wyrównana gra obu zespołów. Dopiero w trzeciej kwarcie odskoczyliśmy rywalkom na 10 punktów, żeby ostatecznie wygrać cały mecz 52-43.

W drugim dniu turnieju naszym przeciwnikiem była drużyna UKS La Basket Warszawa. Pierwsza kwarta należała do Victorianek i zakończyła się naszym zwycięstwem 24-12. W drugiej kwarcie Warszawianki zaczęły odrabiać straty ale cios z naszej strony nadszedł w trzeciej kwarcie, którą wygraliśmy 26-6. Ostatecznie mecz zakończył się naszym zwycięstwem 76-63.

W ostatnim dniu turnieju spotkaliśmy się z gospodarzem turnieju – drużyną PTK Pabianice. W tym dniu nie daliśmy rady kadetkom z Pabianic i spotkanie zakończyło się ich pewną wygraną 76-37.

Ostatecznie awans do finałów Mistrzostw Polski uzyskały dwie drużyny – PTK Pabianice i Victoria Plewiska. Gramy więc dalej i trzymamy kciuki za finały.

21-04-2023

43

-

52

MUKS Supravis Bydgoszcz – UKS Victoria Plewiska: 43:52 (11:10, 12:15, 6:14, 14:13).

Punkty dla UKS Victoria Plewiska.: Stefanowicz Gabriela 19,  Stefanowicz Monika 10, Klimek Jessica 8, Dudova Oleksandra 6, Nowak Milena 4, Klimek Anastazja 3, Kiersk Maria 2, Czerwińska Amelia 0, Strycharczyk Aleksadra 0.

22-04-2023

63

-

76

UKS AK Kusy Łomianki/La Basket Warszawa – UKS Victoria Plewiska: 63:76 (12:24, 23:17, 6:26, 22:9).

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Stefanowicz Gabriela 24, Nowak Milena 20, Klimek Anastazja 7, Stefanowicz Monika 7, Kiersk Maria 6, Klimek Jessica 6, Strycharczyk Aleksandra 4, Dudova Oleksandra 1, Kędzierska Maria 0, Czerwińska Amelia 0, Olejnniczak Katarzyna 0, Popielas Zuzanna 0.

23-04-2023

37

-

67

UKS Victoria Plewiska – PTK AMB Jędraszek Pabianice: 37:67 (5:31, 15:11, 12:13, 521).

Punkty dla UKS Victoria Plewiska: Stefanowicz Monika 11, Czerwińska Amelia 6, Klimek Jessica 5, Nowak Milena 4, Dudova Oleksandra 2, Kędzierska Maria 2, Kiersk Maria 2, Olejniczak Katarzyna 2, Strycharczyk Aleksandra 2, Klimej Anastazja 1, Popielas Zuzanna 0.